Auto-Connect kabelsett 21mm2 CCA 5.2m
Auto-Connect 720PWK21CCA er et komplett kabelsett med både strømkabler, signalkabler og nødvendig koblingsmateriell. Strømkablene er av CCA-kvalitet og noe overdimensjonert for å sikre best mulig ledeevne. Med 1218 kordeler tilsvarer denne kabelen ganske nøyaktig 21,6mm2 tykkelse. Myk PVC-isolasjon sørger for høy fleksibilitet.
RCA-kablene som medfølger av typen coaxial med OFC-kvalitet (100% kobber), for å sikre best mulig lydkvalitet og minst mulig forstyrrelser i signalet. Myk, fleksibel PVC-isolasjon, dobbel støyskjerming og split-tip RCA-plugger.
Både strøm- og jordingskabelen leveres ferdig terminert med ringkabelsko i den ene enden og spadekabelsko i den andre. Dette forenkler arbeidet med oppkoblingen. Spadekabelsko er ypperlig på en rekke forsterkermodeller med spadeterminaler. Ved bruk mot forsterker som har skruterminaler klipper man bort spaden, avisolerer kabelen og kobler mot forsterker. Strømkabelen har M8 ringsko og jordingskabelen har M12 ringsko.
Innhold
- 5.2m rød strømkabel 21.6mm2
- 1m sort jordingskabel 21.6mm2
- 5.5 coaxial RCA-kabel OFC
- 5.5m blå remotekabel
- 1.8m kabelbeskytter
- 1 stk MiniANL sikringsholder med 80A sikring
- 8 stk strips
- 5 stk spadeterminaler
- 2 stk skruer
- 1 stk skjøtehylse
- 1 stk gjennomføringshylse av gummi
Hva skiller de ulike kabelsettene fra Auto-Connect?
PWK CCA-serien er innstegsserien med Auto-Connects rimeligste kabelsett. Strømkabler er laget i CCA (Copper-Clad Aluminium - altså aluminiumskabler dekket av et tynt lag kobber), mens RCA-kabelen er av OFC (100% kobber). Med fleksibel PVC-isolasjon og overdimensjonert tverrsnitt er dette meget konkurransedyktige kabelsett i sin prisklasse.
PWK OFC-serien er Auto-Connects beste kabelsett og alle kabler i disse settene er OFC (100% kobber). Kablene har svært god ledeevne og man kan i mange tilfeller gå ned en dimensjon med OFC kabler enn man ellers ville benyttet i vanlig CCA, fordi ledeevnen er høyere.
TK CCA-serien også kjent som Trunk Kit er en serie kabelsett med kortere lengde på strømkablene og uten RCA-kabel inkludert. Mange biler har fått strømpunkt eller batteri plassert inne i kupeen som gjør at man ikke behøver like lang strømkabel. I noen tilfeller er det heller ikke behov for RCA-kabel om man baserer seg på høynivåsignal. Da er denne serien perfekt! Strømkabel av CCA-kvalitet med fleksibel PVC-isolasjon og overdimensjonert tverrsnitt gjør dette til et meget konkurransedyktig kabelsett.
